Nowa galeria Rozpoczęcie roku szkolnego została dodana do albumu fotograficznego
W piątek pożegnaliśmy trudny rok szkolny 2020/2021. Dyrektor szkoły Adam Kijak, wójt Gminy Paszowice Sebastian Oszczęda wraz inspektor d/s oświaty Jagodą Komnatą towarzyszyli uczniom, rodzicom, gronu pedagogicznemu oraz kadrze szkoły w uroczystym zamknięciu kolejnego etapu edukacji. Trzecioklasiści ukończyli nauczanie wczesnoszkolne, klasa 8 zyskała status absolwentów Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wiadrowie. Przyznano też nagrody uczniom za szczególne osiągnięcia w nauce, wzorowe i bardzo dobre zachowanie, dla najlepszych czytelników i sportowców. Przede wszystkim, jednak, cała społeczność uczniowska z radością przywitała wakacje…mając nadzieję, że po nich w trybie stacjonarnym wróci do szkoły. Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznego i wesołego wypoczynku!
Do zobaczenia we wrześniu!
Okazji Święta wszystkich Tatusiów uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Wiadrowie im.Janusza Kusocińskiego składają najserdeczniejsze życzenia. Z tej okazji ucxniowie przygotowali wiersze, laurki oraz piosenkę.
Nowa galeria Nagrody Nauka Zdalna została dodana do albumu fotograficznego
W poniedziałek w naszej szkole odbył się apel, na którym społeczność szkolna dowiedziała się o realizacji projektu pod nazwą "Czereśniowy Sad". Dzięki niemu już wkrótce będziemy mogli korzystać z owoców rosnących na terenie naszej szkoły.
W tym samym czasie zostały wręczone nagrody za konkursy odbywające sie podczas nauki zdalnej z róznych dziedzin - sportowych, plastycznych, czytelniczych i matematycznych.
W piątek 18 czerwca dzielni uczniowie klas II i III wzięli udział w Biegu Orląt Lwowskich. Ta aktywność sportowa łączyła w sobie kilka kwestii: pamięć historyczną (dystans 1421 m symbolizował ilość dzieci poległych walce o wolność), krzewienie ruchu fizycznego na świeżym powietrzu, a także wspieranie konsekwencji i wytrwałości - celem biegu było jego ukończenie, a nie zdobycie najlepszego miejsca. Drugo- i trzecioklasiści wykazali się prawdziwym zaangażowaniem - każdy ukończył bieg (a trzeba przyznać, że wysoka temperatura nie pomagała młodym zawodnikom). Nagrodami za dotarcie do mety były pamiątkowe medale i dyplomy przypominające zarówno o biegu, a także wydarzeniach historycznych z początku XX w., gdzie bohatersko - mimo wieku - zachowali się młodzi Lwowiacy.
Przyszła kolej na inne prace. Trzeba posadzić rośliny ozdobne. Najpierw wymierzono dla nich odpowiedni teren w kształcie prostokątów i zaznaczano je palikami. Potem przystąpiono do usuwania trawy.
Ciężka praca!
Sadzenie drzewek było znacznie przyjemniejsze niż wcześniejsze prace.
Kolejne prace zespołu Czereśniowi Fani .
Wykopywanie dołków to nie jest taka łatwa sprawa, o czym mogli przekonać się starsi i młodsi uczniowie naszego zespołu. Wysiłki przyniosły jednak oczekiwane efekty. Miejsca dla kolejnych drzewek są już gotowe.
Pandemia pokrzyżowała nasze plany. Mimo to już, w kwietniu zespół przystąpił do prac agrotechnicznych, aby posadzić pierwsze pierwsze drzewka. Pan Bronek przyszedł nam z pomocą. Oznaczył palikami miejsca, w których będą sadzone drzewka. No i są już pierwsze drzewka.
Nowa galeria Polana Sokola została dodana do albumu fotograficznego
W środę (19.05.2021) klasy IV - VII wyruszyły na spotkanie z leśniczym Panem Damianem Królem, od którego dowiedziały się o wielu faktach i ciekawostkach z życia lasu.
Pomimo pochmurnego poranka, później pogoda rozpieszczała nas pięknym słoneczkiem. Udało się zrobić pamiątkowe podkładki oraz ognisko.
Tego typu wyjście było potrzebne całej społeczności szkolnej, uśmiechy nie schodziły z twarzy uczestników, co można zobaczyć na poniższych zdjęciach
Harmonogram nauczania hybrydowego:
17.05.2021.- (poniedziałek) klasy IV,VII,VIII nauczanie stacjonarne, klasy V i VI nauczanie zdalne.
18.05.2021.-(wtorek) klasy IV,VII,VIII nauczanie stacjonarne, klasy V i VI nauczanie zdalne.
19.05.2021. -(środa) klasy V,VII,VIII nauczanie stacjonarne, klasy IV i VI nauczanie zdalne.
20.05.2021. -(czwartek) klasy V,VII,VIII nauczanie stacjonarne, klasy IV i VI nauczanie zdalne.
21.05.2021.- (piątek) klasy VI,VII,VIII nauczanie stacjonarne, klasy IV i V nauczanie zdalne.
24.05.2021.-(poniedziałek) klasy VI,VII,VIII nauczanie stacjonarne, klasy IV i V nauczanie zdalne.
W dniach 25-26-27.05.2021. egzamin ósmoklasisty, są to dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych dla klas od I do VII.
28.05.2021. - (piątek) klasy IV,V,VI nauczanie stacjonarne, klasy VII i VIII nauczanie zdalne.
W tym okresie klasy I - III mają zajęcia stacjonarne.
Powrót do nauczania stacjonarnego wszystkich klas 31.05.2021.
SUKCES!!!
Zespół Czereśniowi Fani za zrealizowanie I części Ogólnopolskiego projektu ,,Tradycyjny Sad" zdobył grant uzyskując 394,33 pkt. , zajmując tym samym 24 miejsce w Polsce. Za przyznane pieniądze zostaną zakupione drzewka czereśni, sadzonki roślin ozdobnych , nasiona oraz materiały i narzędzia potrzebne do założenia Mini Sadu.
Już wktótce Święta Majowe. W tym roku inaczej niż zawsze, nie spotkamy sie na uroczystym apelu, ale pamietamy o tych minionych wydarzeniach. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez uczniów klasy VI
Zapraszam do podjęcia wyzwania :)
22 kwietnia - Dzień Ziemi nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.
Zachęcam do wspólnego wyzwania, mianowicie do odłożenia wszelkich urządzeń elektronicznych ( telefon, tablet czy komputer) na 1 godzinę. W tym czasie wyjdźmy na spacer, rower, rolki lub cokolwiek innego i wspólnie celebrujmy ten dzień żyjąc w zgodzie z naturą chociaż przez godzinę :)
Wychowawca: Małgorzata Matłosz
Tradycyjny Sad – spotkanie z sadownikiem 16 marca.
16 marca uczniowie klas I – III oraz zespół “Czereśnowi fani” , a także nauczyciele mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z P. Piotrem Łazarzem , który jest sadownikiem i ogrodnikiem. Podzielił się on z nami wiedzą o sadzeniu i pielęgnacji drzew owocowych. Poznaliśmy również stare odmiany czereśni. Pan Piotr Łazarz zgodził się być naszym parterem podczas projektowania I zakładania sadu.
PROJEKT "TRADYCYJNY SAD"
"TRADYCYJNY SAD" to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa.
Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego mini sadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych swobodnie na ogólnodostępnym terenie. Sad może zostać założony przy szkole, kościele, plebanii lub na działce należącej do gminy. Kładziemy nacisk na prowadzenie sadu w sposób naturalny tj. z doborem odpornych odmian dostosowanych do polskich warunków oraz zastosowaniem ekologicznego sposobu ochrony roślin, który nie szkodzi środowisku.
REGULAMIN PROJEKTU "TRADYCYJNY SAD"
I. ORGANIZATOR
Organizatorem konkursu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska.
Opiekę nad konkursem sprawuje koordynator wyznaczony przez Organizatora.
Biuro organizacyjne konkursu znajduje się w siedzibie Fundacji Banku Ochrony Środowiska:
ul. Żelazna 32, 00-832 Warszawa
tel. 507 006 579
e-mail: tradycyjnysad@fundacjabos.pl
www: tradycyjnysad.pl
Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-14:00.
II. PATRONI HONOROWI
Patronat honorowy nad konkursem objęli:
Minister Klimatu i Środowiska;
Minister Edukacji i Nauki;
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi;
Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach;
Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem;
III. PARTNERZY
Partnerami Projektu są:
Polska Akademia Nauk Ogród Botaniczny - Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej;
Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia;
IV. SPONSORZY
Sponsorem konkursu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska z darowizny przekazanej przez Bank Ochrony Środowiska.
V. GŁÓWNY CEL
Celem konkursu jest:
Upowszechnienie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych oraz sposobu ich pielęgnacji niepowodującej negatywnego wpływu na środowisko;
Zwiększenie zasobów genetycznych starych odmian drzew owocowych, a w szczególności czereśni, a tym samym zwiększenie różnorodności biologicznej na ziemiach polskich.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wiadrowie biorą udział w projekcie edukacyjnym "Tradycyjny Sad".
W marcu tego roku zbudowano zespół zbudowany z uczniów klas: II, III, V, VI przygotowali logo zespołu, nazwę zespołu oraz podzielono się zadaniami.
CZEREŚNIOWI FANI - zdjęcie grupy