Drodzy rodzice, rozpoczęła się rekrutacja do naszej szkoły.
Wniosek o przyjęcie ucznia do szkoły:
wniosek_o_przyjecie_do_szkoly_(1).doc
Harmonogram rekrutacji:
HARMONOGRAM(1).docx
Zwierzęta nie mają głosu.
Nigdy nie poproszą o pomoc.
Nigdy nie poproszą o wolność.
Nigdy nie poproszą o ochronę.
CZŁOWIEK MUSI BYĆ ICH GŁOSEM!
Nie ten jest odważny, kto walczy, lecz ten, kto potrafi kochać
TRASA PEŁNA WRAŻEŃ
Za nami czterodniowa wycieczka do stolicy naszego kraju. W dniach od 2 do 5 listopada klasy IV – VIII wraz z opiekunkami odwiedziły Warszawę.
Program pobytu był bardzo bogaty w atrakcje różnego rodzaju. Oczywiście nie mogło zabrankąć zwiedzania – zobaczyliśmy najważniejsze obiekty na mapie stolicy – Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Stare Miasto, Barbakan, Katedrę, Łazienki Królewskie, Belweder, Muzeum Narodowe, Grób Nieznanego Żołnierza, Krakowskie Przedmieście, Uniwersytet Warszawski.
Spojrzeliśmy też na stolicę z szerszej perspektywy – obserwując ją z 30 pietra Pałacu Kultury I Nauki. Mieliśmy szczęscie, że w tych momentach towarzyszył nam przewodnik-pasjonat. Pan Karol w bardzo ciekawy i wartki sposób opowiadał o miejscach, w których byliśmy. Niejedna osoba słychała Go z zapartym tchem.
Oprócz tras pieszych (urządzenia do mierzenia kroków chyba nie nadążało za nami, bo mieliśmy kilkanaście różnych pomiarów) odwiedziliśmy też bardziej rozrywkowe miejsca – Centrum Nauki “Kopernik”, park trampolin, Centrum Pieniądza NBP, Stadion Narodowy.
W “Koperniku” młodzież doświadczała – mogła wziąć udział w różnych fascynujących eksperymentach. Na trampolinach nasi uczniowie wzbudzali w sobie nowe pokłady sił i przez dwie godziny hasali po najrozmaitszych urządzeniach, a co dla nich najważniejsze – spotkali tam sławnego youtubera. Interaktywne Centrum Pieniądza pozwoliło młodym ludziom dowiedzieć się m.in.: jak ewoluował system płatniczy, jak wygląda wóz do przewożenia pieniędzy, jakie tajemnice skrywa w sobie bankowy skarbiec i potężne drzwi do niego oraz mogli zobaczyć najprawdziwszą sztabkę złota. Ostatni z obiektów – stadion, co prawda przywitał uczniów pustymi trydunami i murawą w trakcie uzupełniania, za to z zamkniętym dachem.
Po najrozmaitszych atrakcjach wracaliśmy do hotelu, by tam sie posilić i odpocząć, a nawet jednego wieczoru potańczyć i pośpiewać – obsługa udostępniła nam miejsce, a ogranizatorzy wyjazdu muzykę.
Podsumowując wyjazd – młodzież chce wrócicćdo Warszawy – to chyba najlepsza opinia dla wycieczki szkolnej I rekomendacja dla rodziców!
Ogromne gratulacje dla uczennic kl.2 za wyróżnione i nagrodzone prace w konkursie plastycznym pt. ,,Wesołych świąt życzy Gmina Paszowice", nagrodzone uczennice:
- Zofia Polińska: 2 miejsce ,
- Oliwia Marcisz: 3 miejsce,
- Oliwia Rudnica: wyróżnienie.
Życzymy dalszych sukcesów!
9 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty tworzenia bombek świąteczny przez uczniów kl.1-3.
REGULAMIN
MISTRZOSTW POWIATU JAWORSKIEGO
WYŚCIG W KOLARSTWIE GÓRSKIM DOOKOŁA GRODZISKA W BOLKOWICACH
BOLKOWICE 2. 10. 2021r.
MTB_2021.doc
Powiedzenie mówi: „Do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja” - i my tak myślimy! Dlatego zanim rozpoczęliśmy naukę, to postanowiliśmy połączyć siły uczniów kl.4-8 i nauczycieli, by wspólnie wyruszyć na wycieczkę i zintegrować się po dwóch miesiącach wakacji. Przemaszerowaliśmy kilka kilometrów przez okoliczne tereny, by dotrzeć do miejsca, w którym zaplanowaliśmy ognisko. W między czasie nastąpiła prawdziwa integracja - rozmowy, śmiechy, zabawy, śpiewy - słychać i widać było, że wszyscy są spragnieni swojego towarzystwa. Oprócz spaceru spotkaliśmy się także z p. Damianem Królem - leśniczym,który zrobił wszystkim pierwszą lekcję (plenerową) w tym roku szkolnym. Pokazał nam pięknego dęba - wspólnie mierzyliśmy jego obwód oraz uczył jak rozróżniać dęby szypułkowe od beszypułkowych. Większość zgodnie stwierdziła, że jest nam potrzebnych jak najwięcej takich wyjść - zwłaszcza jeśli łączą przyjemne z pożytecznym.
Dziś Międzynarodowy Dzień Kropki - nie zapomnieliśmy o nim! Nasze świętowanie polegało na połączeniu dwóch idei - wykorzystania kropek, jako efektu wizualnego, a także do głębszego sięgnięcia ich znaczenia - odkrywania choćby najmniejszych talentów. Działaniem, które przygotowaliśmy w tym roku było ułożenie z kropek flagi olimpijskiej - pięciu kół w różnych kolorach. Tym samym upamiętniliśmy patrona naszej szkoły - Janusza Kusocińskiego - niekwestionowany Talent sportowy.
Nowa galeria Narodowe czytanie "Moralność Pani Dulskiej" została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria Rozpoczęcie roku szkolnego została dodana do albumu fotograficznego
W piątek pożegnaliśmy trudny rok szkolny 2020/2021. Dyrektor szkoły Adam Kijak, wójt Gminy Paszowice Sebastian Oszczęda wraz inspektor d/s oświaty Jagodą Komnatą towarzyszyli uczniom, rodzicom, gronu pedagogicznemu oraz kadrze szkoły w uroczystym zamknięciu kolejnego etapu edukacji. Trzecioklasiści ukończyli nauczanie wczesnoszkolne, klasa 8 zyskała status absolwentów Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wiadrowie. Przyznano też nagrody uczniom za szczególne osiągnięcia w nauce, wzorowe i bardzo dobre zachowanie, dla najlepszych czytelników i sportowców. Przede wszystkim, jednak, cała społeczność uczniowska z radością przywitała wakacje…mając nadzieję, że po nich w trybie stacjonarnym wróci do szkoły. Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznego i wesołego wypoczynku!
Do zobaczenia we wrześniu!
Okazji Święta wszystkich Tatusiów uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Wiadrowie im.Janusza Kusocińskiego składają najserdeczniejsze życzenia. Z tej okazji ucxniowie przygotowali wiersze, laurki oraz piosenkę.
Nowa galeria Nagrody Nauka Zdalna została dodana do albumu fotograficznego
W poniedziałek w naszej szkole odbył się apel, na którym społeczność szkolna dowiedziała się o realizacji projektu pod nazwą "Czereśniowy Sad". Dzięki niemu już wkrótce będziemy mogli korzystać z owoców rosnących na terenie naszej szkoły.
W tym samym czasie zostały wręczone nagrody za konkursy odbywające sie podczas nauki zdalnej z róznych dziedzin - sportowych, plastycznych, czytelniczych i matematycznych.
W piątek 18 czerwca dzielni uczniowie klas II i III wzięli udział w Biegu Orląt Lwowskich. Ta aktywność sportowa łączyła w sobie kilka kwestii: pamięć historyczną (dystans 1421 m symbolizował ilość dzieci poległych walce o wolność), krzewienie ruchu fizycznego na świeżym powietrzu, a także wspieranie konsekwencji i wytrwałości - celem biegu było jego ukończenie, a nie zdobycie najlepszego miejsca. Drugo- i trzecioklasiści wykazali się prawdziwym zaangażowaniem - każdy ukończył bieg (a trzeba przyznać, że wysoka temperatura nie pomagała młodym zawodnikom). Nagrodami za dotarcie do mety były pamiątkowe medale i dyplomy przypominające zarówno o biegu, a także wydarzeniach historycznych z początku XX w., gdzie bohatersko - mimo wieku - zachowali się młodzi Lwowiacy.
Przyszła kolej na inne prace. Trzeba posadzić rośliny ozdobne. Najpierw wymierzono dla nich odpowiedni teren w kształcie prostokątów i zaznaczano je palikami. Potem przystąpiono do usuwania trawy.
Ciężka praca!