Nawigacja

  • WIGILIA SZKOLNA 2019

    WIGILIA SZKOLNA 2019

     

    W piątek 20 grudnia w naszej szkole odbyła się Wigilia poprzedzająca rodzinne uroczystości obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia.

    Całe wydarzenie rozpoczął spektakl w wykonaniu klasy 8, będący adaptacją „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Uczniowie zaprezentowali się bardzo przekonująco, przede wyszystkim dlatego, że występowali w kostiumach wypożyczonych z profesjonalnego teatru.

    Po przedstawieniu wręczono nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursach na Najpięknieszą szopkę bożonarodzeniową i Stroik świąteczny.

    Następnie głos zabrali Dyrektor szkoły Adam Kijak, proboszcz ks. Marek Kruk oraz Wójt Sebastian Oszczęda – wszyscy nawiązywali do atmosfery zbliżających się świąt i złożyli życzenia zebranym gościom, uczniom i gronu pedagogicznemu.

    Katecheta – ks. Rafał Mastalerz - modlitwą rozpoczął wieczerzę. Społeczność szkolna połamała się opłatkiem i składała sobie życzenia.

    Ostatnim elementem było wspolne biesiadowanie przy tradycyjnych potrawach oraz kolędach i innych światecznych utworach.

    W radosnym nastroju pożegnano uczniów, kadrę szkoły życząc wesołych świąt oraz przyjemnego powitania Nowego Roku.

  • Próbny Egzamin klasy ósmej.

    W dniach 11,12 i 13 grudnia w naszej szkole odbędzie się  próbny egzamin klasy ósmej. Harmonogram egzaminów:

    11.12. - język polski - 120 min.

    12.12. - matematyka - 100 min.

    13.12. -  język angielski - 90 min.

    Powodzenia :)

  • 29 września - kiermasz charytatywny

    W piątek 29 września, na 4 lekcji (godzinie wychowawczej) odbędzie się charytatywny kiermasz ciast 🍰.Kolejny raz będziemy mogli otworzyć nasze serca ❤️❤️❤️i portfele 💸💰.Tym razem dla Igora. Zapraszamy 😀

  • Misjonarz w szkole

    18 października naszą szkołę odwiedził - zaproszony przez katechetę Jana Tomaszewskiego - misjonarz Tadeusz Horyś.Ksiądz opowiadał uczniom o czasie spędzonym na misji na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Swoje barwne opowieści opatrzył zdjęciami, a nawet oryginalnymi przedmiotami przywiezionymi z afrykańskiego kraju. Uczniowie mogli zobaczyć prawdziwe owoce kakaowca, kawy, tykwy, a także naczynia liturgiczne zrobione z prymitywnych roślin, a nawet ludowe lalki będące uosobieniem szczęścia i powodzenia.Zgromadzone dzieci i młodzież miały możliwość zadania pytań misjonarzowi. Dzięki temu rozwiali swoje wątpliwości  na temat warunków życia, dostępu do różnych dóbr oraz codzienności Afrykańczyków.

    Spotkanie niewątpliwie poszerzyło horyzonty uczniów - od geograficznych, przez duchowe, religijne, po kulturowe.

  • KONKURSY !!!

    zDolny Ślązak - etap szkolny w roku szkolnym 2019/2020

    W dniu 16.10.2019r. - język polski godz. 12.00.

    W dniu 16.10.2019r. - historia godz. 13.00.

    W dniu 17.10.2019r. - matematyka godz. 12.00.

    W dniu 17.10.2019r. - fizyka godz.13.00

    W dniu 18.10.2019r. - biologia godz. 12.00.

    W dniu 18.10.2019r. - chemia godz. 13.00

    Wszystkim uczestnikom  życzę powodzenia !!!

  • BOLKOWICE 2019

    Bolkowicki wyścig MTB

     

                28 września 2019r r. w Bolkowicach już po raz XII odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jaworskiego w Kolarstwie Górskim MTB. Zawody rozegrane zostały na trasie okrężnej         o długości 2700 m, ze startem i metą przed smażalnią i łowiskiem „Pan Pstrąg”                       w Bolkowicach.

                W tym dniu pogoda wyjątkowo dopisała,  po poprzednich kilkudniowych opadach.    W słonecznym blasku na starcie zawodów stawiło się ponad 80 zawodników w różnym wieku i z różnych szkół, m.in. z Kaczorowa, Sadów Górnych, Jawora, Pogwizdowa, Paszowic, Legnicy. Nie zabrakło licznej drużyny ze Szkoły Podstawowej w Wiadrowie.

                Po emocjonujących wyścigach uczestnicy zostali nagrodzenie upominkami ufundowanymi przez Wałbrzyską Specjalna Strefę Ekonomiczną „ Invest-Park”, Gminę Paszowice, SZS Jawor, Szkołę Podstawową w Wiadrowie.

    Wyniki:

    Kategoria dzieci I ( klasy I i II Szkoły Podstawowe) dziewczynki:

    I miejsce – Urszula Klein SP Sady Górne

    II miejsce – Bianka Bryzek SP Wiadrów

    III miejsce – Karolina Sadowy SP Kaczorów,

    Kategoria dzieci I (klasy I i II Szkoły Podstawowe) chłopcy:

    I miejsce – Wojciech Kaźmierski  SP Wiadrów

    II miejsce – Jan Kipek SP nr 5 Jawor

    III miejsce – Marcel Kucharzyk SP nr 2 Jawor ,

    Kategoria dzieci II ( klasy III i IV Szkoły Podstawowe) dziewczynki:

    I miejsce – Zofia Grudzińska SP Wiadrów

    II miejsce – Hanna Jaworska SP Kaczorów

    III miejsce – Pola Fuławka SP Wiadrów,

    Kategoria dzieci II ( klasy III i IV Szkoły Podstawowe) chłopcy:

    I miejsce – Przemysław Morawski  SP Kaczorów

    II miejsce – Kamil Kądziołka  SP Kaczorów

    III miejsce – Mateusz Zywer  SP Kaczorów ,

    Kategoria żak ( klasy 5-6 Szkoła Podstawowa rocznik 2007-2008) dziewczynki:

    I miejsce – Marta Górska  SP Wiadrów

    II miejsce – Wiktoria Grudzińska  SP Wiadrów

    III miejsce – Weronika Szymańska  SP Wiadrów,

    Kategoria żak ( klasy 5-6 Szkoła Podstawowa rocznik 2007-2008) chłopcy:

    I miejsce – Kacper Drytko SP Kaczorów

    II miejsce – Karol Szewczyk   SP Sady Górne

    III miejsce – Sebastian Kasprzyk SP Sady Górne,

    Kategoria młodzik ( klasy 7-8 Szkoła Podstawowa rocznik 2005-2006) dziewczynki:

    I miejsce – Wiktoria Kijak SP Wiadrów

    II miejsce – Katarzyna  Grudzińska  SP Wiadrów

    III miejsce – Joanna Denc   SP Kaczorów,

    Kategoria młodzik ( klasy 7-8 Szkoła Podstawowa rocznik 2005-2006) chłopcy

    I miejsce – Patryk Cebula SP Paszowice

    II miejsce – Marcel Nocuń  SP Wiadrów

    III miejsce – Krzysztof Dudek   SP Wiadrów,

    Kategoria open ( klasy 1,2,3  Szkoła średnia  rocznik 2002, 2003, 2004) dziewczęta

    I miejsce – Agnieszka Górska V LO Legnica

    II miejsce – Paula Topolnicka I LO Jawor

    Kategoria open ( klasy 1,2,3  Szkoła średnia  rocznik 2002, 2003, 2004) chłopcy

    I miejsce – Karol Czarnecki I LO Jawor

    II miejsce – Filip Rozmus I LO Jawor

     

    Wszyscy zawodnicy mogli posilić się frytkami przygotowanymi przez smażalnię i łowisko   „Pan Pstrąg”, kiełbaskami ufundowanymi przez Masarnię w Kłaczynie, oraz bułeczkami ufundowanymi przez państwa Grygiel.

    Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie zawodów. 

     

     

     

  • WYŚCIG MTB

    BOLKOWICE  2019.

  • Wspólnie na sportowo :)

      W dniach 11-13 września uczniowie szkół podstawowych gminy Paszowice wyjechali do Czech. Wycieczka była częścią  projektu „Świętujemy dziesięcioletnią współpracę gmin Paszowice         i Rapotin”.

       W środę przed południem dotarliśmy do Desnou. Nocowaliśmy w pięknie położonym hotelu Dlouhe Strane v Loucne w Sudetach Wschodnich na Morawach. Przywitała  nas 50 osobowa grupa dzieci ze szkoły w Rapotinie. Trzy dni to mało czasu, żeby dobrze się poznać. Nie traciliśmy ani chwili     i wspólnie udaliśmy się na stadion Kares. Tam uczestniczyliśmy w rozgrywkach w zbijaka. Jego zasady były nam na początku obce, nie wszystko rozumieliśmy i często traciliśmy piłkę. Jednak, pomimo tych trudności wygraliśmy turniej.  Następnie zaproponowano nam grę terenową. Mieszane, polsko-czeskie drużyny rozwiązywały specjalnie przygotowane zadania. Niektóre z nich zapisane były po polsku, a niektóre po czesku,  dlatego wymagały współpracy wszystkich członków zespołu. Pozwoliły też na poznanie niektórych słów w obcych nam językach i poznanie się.  Poradziliśmy sobie doskonale dzięki znajomości języka angielskiego.  Po wysiłku fizyczno-umysłowym rozpalono ognisko, a kiełbaski pieczone na nim były pyszne.  Dzień zakończyliśmy dyskoteką oraz wspólnymi zabawami.

      W czwartek rano przejechaliśmy na stadion TJ Jiskra w Rapotinie.  Zrobił na nas duże wrażenie, szczególnie jego piękna, zielona murawa i wyjątkowo dobre wyposażenie. Czekał nas turniej w piłkę nożną, w którym okazaliśmy się bezkonkurencyjni i rozgromiliśmy drużynę z Rapotina 9:3. Następnie udaliśmy się na salę sportową w Szkole Podstawowej w Rapotinie. Ona także zrobiła na nas wrażenie. Nawierzchnia, na której można ćwiczyć różnorodne dyscypliny sportowe, od badmintona po piłkę nożną i sprzęt sportowy, pozwalający rozwijać wszystkie zdolności sportowe. Nam zaproponowano unihokeja. Jest to popisowa dyscyplina naszych czeskich znajomych. Świadczą   o tym puchary i medale zdobywane przez nich przez lata. Niestety nie poszło nam najlepiej. Jednak trzecie miejsce nie brzmi źle. Po wysiłku fizycznym przyszedł czas na relaks. Spędziliśmy 3 godziny na basenie Velke Losiny. Wspaniała zjeżdżalnia, ciepła woda i doskonałe towarzystwo sprzyjały radosnej zabawie i relaksowi. Wieczór spędziliśmy na integracji z kolegami i koleżankami z Czech. Trochę potańczyliśmy, potem wymienialiśmy się numerami telefonów, żeby nie stracić ze sobą kontaktu oraz kontynuowaliśmy naukę języków: polskiego i czeskiego.

      Piątek to już ostatni dzień naszej czeskiej przygody. Gospodarze postanowili pokazać nam jeden z „siedmiu cudów Republiki Czeskiej”, czyli elektrownię szczytowo-pompową Dlouhe Strane, położoną w paśmie górskim Wysokiego Jesionika w Sudetach Wschodnich. Rozpoczęliśmy od porannego spaceru i wycieczki kolejką linową. Następnie, już pieszo wspięliśmy do elektrowni. Po drodze podziwialiśmy zapierające dech w piersiach widoki na piękne Morawy, a szczególnie malowniczo wkomponowaną w górzysty teren elektrownię. Powrotna droga, choć męcząca minęła nam wśród śmiech i radości. Wycieczka była wyczerpująca, pieszo pokonaliśmy 12,5 kilometra. Wesoły nastrój zakłócała nam perspektywa rychłego pożegnania z nowymi przyjaciółmi. Po obiedzie czekał nas ostatni punkt programu podsumowanie projektu i pożegnanie. Pani Jirouskowa, przedstawicielka Gminy Rapotin, gratulowała nam sukcesów, wytrwałości i życzyła, by nawiązane przez nas przyjaźnie nadal trwały. Dobrze, że możemy się kontaktować dzięki nowoczesnej technologii.

      Te trzy wrześniowe dni na długo pozostaną w naszej pamięci.

    Anna Stachura, Aneta Korybska, Danuta Izdebska

  • BOLKOWICE 2019

    WYŚCIG  MTB - BOLKOWICE 2019r.

       REGULAMIN

                     WYŚCIGU W KOLARSTWIE GÓRSKIM MTB  DOOKOŁA GRODZISKA         W BOLKOWICACH

    BOLKOWICE  28. 09. 2019 r.

    1.    I. CEL IMPREZY
      • Promocja Gminy Paszowice i jej walorów turystycznych,
      • propagowanie sportu, aktywnego wypoczynku i turystyki rowerowej,
      • wyłonienie  Mistrza Powiatu jaworskiego.

     

    1.   II. ORGANIZATORZY
    2.   
      • Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „ INVEST – PARK”,
      • Gmina Paszowic,
      • Smażalnia i łowisko „ Pan Pstrąg ” Bolkowice,
      • SZS Jawor,
      • Szkoła Podstawowa w Wiadrowie.

     

    1.   III. TERMIN I MIEJSCE IMPREZY

    Zawody odbędą się w dniu 28 września 2019 r. (sobota) na trasie okrężnej
    o  długości 2300 m, ze startem i metą w Bolkowicach  ( przy Smażalni łowisku „ Pan Pstrąg ” ).

    1.    IV. UCZESTNICTWO I KATEGORIE

    Prawo startu w zawodach mają uczniowie szkół powiatu jaworskiego posiadający pisemną zgodę   rodziców lub prawnych opiekunów, ważne badania lekarskie  i legitymację szkolną.

    Kategoria dzieci I ( klasy 1 – 2 Szkoły Podstawowe  dz. – ch.),

    Kategoria dzieci II (klasy 3 – 4 Szkoły Podstawowe  dz. – ch. ),

    Kategoria żak ( klasy 5 – 6  Szkoła Podstawowa  dz. – ch. 2007 – 2008),

    Kategoria młodzik (klasy 7 – 8  Szkoły Podstawowej  dz. – ch. , rocznik  2005 – 2006 ),

    Kategoria open  (  klasy 1- 2 – 3 szkoły średnie 2004, 2003, 2002),

    1.   V. SPOSÓB PRZEPROWADZENIA I HARMONOGRAM ZAWODÓW
      • Zawody zostaną rozegrane i przeprowadzone zgodnie z przepisami PZKol
        i przepisami niniejszego regulaminu.
      • W sprawach nieuregulowanych przepisami (w tym sprawach spornych) decyduje Sędzia Główny w  porozumieniu z Organizatorem. Bieżące kwestie organizacyjne podawane będą na odprawie technicznej.
      • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy zaginione, a także nie ubezpiecza uczestników oraz mienia  podczas trwania zawodów.
      • Prawo startu w zawodach mają zawodnicy i zawodniczki na rowerach górskich. Zawodnicy muszą posiadać kask ochronny i sprawny technicznie rower pod rygorem nie dopuszczenia do startu.

                                 WYŚCIG ZE STARTU WSPÓLNEGO  - 28 września 2019r.

                                   Kategoria dzieci I – 800 m,

                                  Kategoria dzieci II – 1 okrążenie,

                                  Kategoria żak   – 2 okrążenie,

                                  Kategoria młodzik  – 3 okrążenia,

                                  Kategoria junior młodszy– 4 okrążenia.

                                 

     

    1.   VI. ZGŁASZANIE ZAWODNIKÓW

    Zgłaszanie zawodników w dniu zawodów tj. 28.09.2019r. w godzinach 10,00 – 11,00 w Biurze Zawodów.

     

    1.   VII. NAGRODY

    Zawodnicy zajmujący w zawodach miejsca I – III, w poszczególnych kategoriach mężczyzn i kobiet, otrzymują medale i dyplomy.

     

    1.    VIII.  PROGRAM GODZINOWY ZAWODÓW

         28 września 2019r.  (sobota)

       godz. 10.00 – 11,00            przyjmowanie zgłoszeń zawodników (Biuro Zawodów)

       godz. 11.05                         odprawa techniczna,

       godz. 11.10             uroczyste otwarcie zawodów,

       godz. 11.15            start dzieci,

       godz. 14.30             zakończenie wyścigu

     

                                                                                                                          Organizator:  SP Wiadrów.

     

                                                                                                                                                                                                            

     

     

     


        

     

     

                                                      

  • Zebranie dla rodziców :)

    W dniu 13 września ( piątek)  o godz. 17.00

    w naszej szkole odbędzie się zebranie dla rodziców z wychowawcami klas.

    Zapraszamy .

  • Wycieczka do Czech :)

    Program pobytu w Czechach w ramach Działania „Wspólnie na sportowo”

     

    Wyjazd w dniu 11 września z Wiadrowa przystanek PKS godz. 6.40

    Przejazd i zakwaterowanie w Hotelu Dlouthe w Loucne Desnou około 11.00

    W ramach wyjazdu odbędą się różne turnieje sportowe ( turniej w zbijaka, turniej piłki nożnej, turniej w unihokeja), wycieczki na basen, kolejką linową, na zbiornik wodny.

    W związku z licznymi atrakcjami niezbędne jest wyposażenie uczestników wycieczki w:

    • Wygodne buty,
    • Płaszcz przeciwdeszczowy,
    • Kurtka zgodnie z aktualna pogodą,
    • Ręcznik i strój kąpielowy,
    • Klapki na basen, kapcie do hotelu,
    • Odzież i obuwie sportowe na turnieje,
    • Plecak z suchym prowiantem na drogę oraz picie.

     Powrót w dniu 13 września do Wiadrowa około godz. 18.00.

  • Pierwszy dzwonek już za nami ...

    Dnia 3 września o godzinie 9.00 w naszej szkole zadzwonił ponownie dzwonek, oznaczający rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. W uroczystej inauguracji wzięli udział Dyrektor Adam Kijak, Sekretarz Gminy Paszowice – Zbigniew Mosoń, inspektor do spraw oświaty Jagoda Komnata, przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Doszczak- Fuławka, rodzice uczniów, nauczyciele i pracownicy szkoły, a przede wszystkim uczniowie.

    Uroczystość tradycyjnie rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania Hymnu Polski.

    Przewodniczący szkoły, Krzysztof Dudek przywitał wszystkich zebranych i przypominał nam krótko wydarzenia z roku 1939, kiedy to uczniowie nie zasiedli do szkolnych ławek, nie dane im było cieszyć się beztroskim dzieciństwem i możliwością zdobywania wiedzy w pokoju.

    Następnie głos zabrał Dyrektor Adam Kijak, witając uczniów, zapoznał ich z nauczycielami, wspomniał, że w tym  roku szkolnym czekają nas wszystkich nowe wyzwania, obowiązki, a także przyjemności. Sekretarz Gminy w swoim wystąpieniu zachęcał do wytężonej pracy życząc wielu sukcesów w nowym roku.

    Ten dzień był niewątpliwie ważnym dniem dla najmłodszych uczestników apelu, którzy uroczyście złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły.

    Na zakończenie uczniowie spotkali się z wychowawcami i rozpoczęli kolejny wspólny rok.

     

  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w dniu 02 września 2019r.

    godz. 8.00 - msza w miejscowym kościele,

    godz. 9.00 - inauguracja na sali sportowej,

    następnie odbędzie sie spotkanie z wychowacami.

    Odjazd autobusu godz.10.30

  • Czas pożegnań - zakończenie roku szkolnego 2018/2019

    W środę, 19 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. W uroczystości wziął udział Wójt Gminy Paszowice Sebastian Oszczęda, dyrektor Adam Kijak, rodzice uczniów oraz cała społeczność szkolna. Apel tradycyjnie rozpoczął się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewania Hymnu Polski. W tym roku naszą szkołę po raz ostatni opuszczał rocznik trzecich klas gimnazjum, a po raz pierwszy od lat uczniowie klasy ósmej.Jako pierwszy głos zabrał Dyrektor naszej szkoły Adam Kijak. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na wszystkie osiągnięcia naszych uczniów w tym roku szkolnym. Pochwalił ich za nagrody w konkursach zarówno naukowych, jak i sportowych. Wyraził również dumę z faktu, że nasza młodzież, uczęszczając do szkoły rozwija pasje i zainteresowania, które w przyszłości stają się furtką do lepszego życia. Podziękował ponadto za współpracę całemu gronu nauczycielskiemu, pracownikom szkoły jak również Panu Wójtowi. Ponadto, oficjalnie pożegnał nauczycieli, którzy w przyszłym roku nie będą już pracować w naszej szkole i odchodzące na zasłużoną emeryturę wieloletnią nauczycielkę chemii i biologii p. Annę Minossorę oraz p. Stanisławę Zawalna pracującą na posadzie intendentki.

    Jako kolejny głos zabrał Pan Wójt, który skierował ciepłe słowa do wszystkich uczniów, zwłaszcza absolwentów, by opuszczając mury szkolne zawsze pamiętali skąd pochodzą, by byli dumni z tego i godnie reprezentowali Szkołę i Gminę jako młode pokolenie. Zwrócił również uwagę na osiągnięcia naszych zdolnych uczniów i wręczył stypendia najzdolniejszym z nich – Julii Sokołowskiej, Karolinie Młodawskiej, Agnieszce Górskiej i Natalii Ordzie. Wszystkim zebranym życzył również udanych i bezpiecznych wakacji.

    Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie zarówno absolwentom, jak również innym uczniom nagród za osiągnięcia w nauce, sporcie i czytelnictwie. Uczniowie z wyróżniającymi się ocenami zostali poproszeni na środek wraz z rodzicami, co wzbudziło wielkie emocje i wzruszenie. Na szczególną uwagę zasługuje uczennica klasy III A – Julia Sokołowska, która z rąk dyrektora szkoły otrzymała stypendium Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego za wybitne wyniki w nauce.

    Po oficjalnym zakończeniu klasy wygaszanego Gimnazjum oraz klasa ósma, które opuszczały mury naszej szkoły, zaprezentowały krótkie filmiki, będące podsumowaniem wszystkich lat spędzonych w naszej szkole. Po prezentacjach, przemówieniach i wręczeniu kwiatów gronu pedagogicznemu, nauczyciele wraz z uczniami wesoło odtańczyli „belgijkę”. Mimo morza uronionych przy pożegnaniu łez, musimy pamiętać, że przed nami wakacje! Oby ten czas upłynął nam na odpoczynku i odkrywaniu piękna otaczającego świata. Trzeba jednak zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i postępować rozważnie, aby we wrześniu wrócić z naładowanymi akumulatorami.

  • Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka

           W niedzielę 02 czerwca na terenie przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiadrowie można było w rodzinnej atmosferze spędzić pełne atrakcji popołudnie. Wszystko za sprawą festynu z okazji Dnia Dziecka zorganizowanego wspólnie przez Szkołę Podstawową z Wiadrowa, Radę Sołecką, OSP Wiadrow, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Radę Rodziców SP Wiadrów.

           O godzinie 14.00 wszyscy obecni mogli podziwiać wspaniałe występy dzieci z klas I-IV szkoły podstawowej, które specjalnie na tę okazję przygotowały repertuar piosenek, wierszy i tańców o tematyce rodzinnej i pod czujnym okiem opiekunek - Natalii Zwolskiej, Wiesławy Bielskiej-Gut i Joanny Wyrzykowskiej - doprowadziły publikę do gromkich braw. Po części przygotowanej przez najmłodszych każde dziecko mogło wziąć udział w szeregu dyscyplin sportowych i próbować swoich sił w rywalizowaniu o przygotowane dla zwycięzców nagrody. Jak przystało na festyn rodzinny, nie tylko dzieci miały zapewnione atrakcje. Dorośli mogli odpocząć przy zacienionych stolikach i raczyć się serwowanymi napojami i jedzeniem, oglądając w międzyczasie wygłupy swoich pociech przy kurtynie wodnej lub kibicować w konkursie strażackim. OSP z Wiadrowa zorganizowała również pokaz akcji gaśniczej i wręczyła nagrody zwycięzcom i uczestnikom biegu strażackiego. Dzięki pełnej gamie rozrywek czas zleciał nieubłaganie i po godzinie 17.00 można było obejrzeć występ wiadrowskiego kabaretu i kontynuować zabawę podczas wieczornej dyskoteki na świeżym powietrzu.

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!!

  • 2.06.2019 r.

    Program:

    14.00 -  OTWARCIE DNIA DZIECKA,

    14.15 - występy klas I - III,

    14.45 - gra terenowa, gry i zabawy dla dzieci, zawody strzeleckie,

    16.15 - srażacki tor przeszkód,

    17.00 - występy kabaretu,

    do 19.00 - dyskoteka.

  • Rajd "Szlakiem Trzech Wąwozów"

    W dniu 11 maja uczniowie naszej szkoły wyruszyli w dwóch grupach na Rajd „Szlakiem Trzech Wąwozów”.  Jedna grupa poruszała się po Parku Krajobrazowego Chełmy na rowerach pod opieką trenera Adama Kijak, oraz opiekunki Joanny Wyrzychowskiej. Druga drużyna wędrowała głównie szlakiem zielonym z Sokolej przez Kwietniki i Groblę, pod opieką Haliny Górskiej i Aurelii Czarnul-Matwiej. Na miejscu uczestnicy rajdu posilili się kiełbaskami z ogniska, następnie odbył się konkurs „Wiadomości z trasy”. W konkursie naszą szkołę reprezentowały: Weronika Szymańska i Julia Malinowska. Weronika Szymańska zajęła III miejsce. Gratulujemy J

    Na trasie towarzyszyło nam słoneczko, humory uczestnikom dopisywały i nogi posłuszeństwa nie odmawiały:)))

  • Apel z okazji świąt majowych

    Apel z okazji świąt majowych

    Wraz z końcem kwietnia cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystym apelu z okazji świąt majowych: 1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi, 3 maja - święto Konstytucji.

    Apel tradycyjnie rozpoczął się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie wszyscy mogliśmy obejrzeć program artystyczny przygotowany przez klasy V i VI pod czujnym okiem p. Magdaleny Dudkowskiej-Moroz i p. Danuty Izdebskiej. Organizatorzy zapoznali nas z faktami historycznymi dotyczącymi obchodzonych świąt oraz odśpiewali szereg pieśni patriotycznych. Obejrzeliśmy również krótki film dotyczący walk narodowowyzwoleńczych naszego kraju i drogi przeszłych pokoleń do podpisania pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji, co miało miejsce 3 maja 1791 roku. Na koniec uroczystości głos zabrał dyrektor Adam Kijak, dziękując uczniom i opiekunom za starannie i wzniośle przygotowany apel.

  • Znaki naszych czasów dla przyszłych pokoleń!

    Znaki naszych czasów dla przyszłych pokoleń!

    We wtorek - 9 kwietnia - uczestniczyliśmy w wyjątkowej uroczystości. Powoli kończąc rok szkolny poświęcony świętowaniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zasadziliśmy pod szkołą trzy dęby symbolizujące cyfrę "100", które zostały nazwane na cześć ważnych polskich osobistości. Pierwszy dąb poświęcony został pamięci Jana Pawła II, drugi patronowi naszej szkoły Januszowi Kusocińskiemu, a trzeci genialnej polskiej chemiczce Marii Skłodowskiej-Curie. Nie bez znaczenia jest tutaj wybór gatunku drzew. Dąb syblizuje bowiem potęgę i długowieczność - cechy mające być odzwierciedleniem losów naszego kraju i patriotów przez lata walczących o jego niepodległość. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali ponadto krótko znaczenie nadanych drzewom nazw, wiążacych się z dokonaniami i wyjątkowymi losami osób je reprezentujących. Niezwykle ważny jest również fakt zakopania przez nas Kapsuły Czasu, w której umieszczone zostały odręcznie napisane przez uczniów notatki dotyczące ich codzienności we współczesnym świecie, sto informacji na temat wydarzeń roku 2018 z życia naszej szkoły, z terenu Polski i całego świata, list przewodni do Przyszłych Pokoleń napisany w imieniu całej społeczności naszej szkoły oraz duża ilość zdjęć uczniów i kadry pedagogicznej. Wszystko zabezpieczone i umieszczone w ozdobnej kapsule, która z założenia ma przetrwać w ziemi do jej planowanego odkopania w roku 2069. Wydarzenie zostało zorganizowane przez polonistkę p. Angelikę Smolak oraz katechetę p. Jana Tomaszewskiego. Poniżej znajduje się treść listu do potomnych umieszczonego w Kapsule Czasu.

    Wiadrów, 09.04.2019 r.

     

    Drogie Przyszłe Pokolenia, kiedy otworzycie ten list będzie prawdopodobnie rok 2069. Trudno nam sobie teraz wyobrazić jak będzie wyglądało Wasze życie. Czy nadal dzieci będą uczęszczać do szkoły w Wiadrowie albo podziwiać piękną wiosenną scenerię okolicznych pól i łąk? Jedno jest pewne, mimo znacznej czasowej przestrzeni łączy nas wspólna przeszłość i przyszłość. Pisząc ten list kończymy powoli rok szkolny, podczas którego celebrowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta okrągła i jakże piękna rocznica skłoniła nas do zakopania Kapsuły Czasu i zaznaczenia na zawsze naszej obecności w otaczającej Was rzeczywistości.

    Jak zapewne wiecie, 100 lat temu - 11 listopada 1918 roku - Polska odzyskała utraconą na 123 lata niepodległość. Szczerze wierzymy, że Wasze pokolenie pamięta o tej rocznicy i o ważności ówczesnych wydarzeń. Żywimy ponadto nadzieję, że niepodległość Polski jest w dalszym ciągu niezagrożona. Jeżeli jednak los naszego kraju potoczył się inaczej, chcemy, abyście pamiętali o niezłomności i waleczności przeszłych pokoleń, które kierując się miłością do ojczyzny walczyły o wolną Polskę.

    W celu upamiętnienia tej jakże ważnej rocznicy sadzimy na terenie szkoły trzy dęby, które mają symbolizować cyfrę „100” i każdy z nich sadzony jest na cześć ważnego Polaka – pierwszy dąb upamiętnia postać Jana Pawła II, drugi patrona naszej szkoły Janusza Kusocińskiego, a trzeci genialną polską chemiczkę Marię Skłodowską-Curie.

    Wewnątrz przygotowanej przez nas Kapsuły Czasu znajdują się zarówno notatki napisane odręcznie przez naszych uczniów, jak i lista 100 informacji o roku 2018. Dowiecie się z niej jakie wydarzenia z życia szkoły, terenu naszego kraju oraz całego świata miały miejsce w 2018 roku.

    Wierzymy, że dzięki niniejszej inicjatywie stworzyliśmy epokowy pomost między pokoleniami, które mimo rozdzielenia przez czas, kierują się wciąż tymi samymi, niezłomnymi wartościami. Apelujemy do Was, drodzy przedstawiciele przyszłości: Dbajcie o nasz świat, nasz kraj i naszą „małą ojczyznę”, aby na zawsze zachowały w sobie to, co jest w nich unikalne i wyjątkowe.

                                                     Z pozdrowieniami z przeszłości,

                             Społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Wiadrowie

     

  • Egzamin gimnazjalny już po raz ostatni :(

    Egzamin gimnazjalny już po raz ostatni :(

    Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części: ‎

     

         

     

     1.część humanistyczna 10.04.2019 (środa)                                                                                     

    z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00          

    z zakresu języka polskiego – godz. 11:00

     

     2. część matematyczno - przyrodnicza 11.04.2019 (czwartek)

    z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00

     

    z zakresu matematyki – godz. 11:00

        3. język obcy nowożytny 12.04.2019 (piątek)

    na poziomie podstawowym – godz. 9:00

    na poziomie rozszerzonym - godz. 11:00

    Odjazd autobusów w środę i czwartek o godz. 13.30, w piątek o godz. 13.00

    Przypominamy, że uczniów obowiązuje strój galowy.

    Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia :)))

     

     

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiadrowie Szkoła Podstawowa w Wiadrowie im. Janusza Kusocińskiego, Gminne Przedszkole w Wiadrowie.
    Wiadrów 38, Paszowice 59-411
  • 76-870-11-28

Galeria zdjęć