Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w dniu 02 września 2019r.
godz. 8.00 - msza w miejscowym kościele,
godz. 9.00 - inauguracja na sali sportowej,
następnie odbędzie sie spotkanie z wychowacami.
Odjazd autobusu godz.10.30
W środę, 19 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. W uroczystości wziął udział Wójt Gminy Paszowice Sebastian Oszczęda, dyrektor Adam Kijak, rodzice uczniów oraz cała społeczność szkolna. Apel tradycyjnie rozpoczął się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewania Hymnu Polski. W tym roku naszą szkołę po raz ostatni opuszczał rocznik trzecich klas gimnazjum, a po raz pierwszy od lat uczniowie klasy ósmej.Jako pierwszy głos zabrał Dyrektor naszej szkoły Adam Kijak. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na wszystkie osiągnięcia naszych uczniów w tym roku szkolnym. Pochwalił ich za nagrody w konkursach zarówno naukowych, jak i sportowych. Wyraził również dumę z faktu, że nasza młodzież, uczęszczając do szkoły rozwija pasje i zainteresowania, które w przyszłości stają się furtką do lepszego życia. Podziękował ponadto za współpracę całemu gronu nauczycielskiemu, pracownikom szkoły jak również Panu Wójtowi. Ponadto, oficjalnie pożegnał nauczycieli, którzy w przyszłym roku nie będą już pracować w naszej szkole i odchodzące na zasłużoną emeryturę wieloletnią nauczycielkę chemii i biologii p. Annę Minossorę oraz p. Stanisławę Zawalna pracującą na posadzie intendentki.
Jako kolejny głos zabrał Pan Wójt, który skierował ciepłe słowa do wszystkich uczniów, zwłaszcza absolwentów, by opuszczając mury szkolne zawsze pamiętali skąd pochodzą, by byli dumni z tego i godnie reprezentowali Szkołę i Gminę jako młode pokolenie. Zwrócił również uwagę na osiągnięcia naszych zdolnych uczniów i wręczył stypendia najzdolniejszym z nich – Julii Sokołowskiej, Karolinie Młodawskiej, Agnieszce Górskiej i Natalii Ordzie. Wszystkim zebranym życzył również udanych i bezpiecznych wakacji.
Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie zarówno absolwentom, jak również innym uczniom nagród za osiągnięcia w nauce, sporcie i czytelnictwie. Uczniowie z wyróżniającymi się ocenami zostali poproszeni na środek wraz z rodzicami, co wzbudziło wielkie emocje i wzruszenie. Na szczególną uwagę zasługuje uczennica klasy III A – Julia Sokołowska, która z rąk dyrektora szkoły otrzymała stypendium Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego za wybitne wyniki w nauce.
Po oficjalnym zakończeniu klasy wygaszanego Gimnazjum oraz klasa ósma, które opuszczały mury naszej szkoły, zaprezentowały krótkie filmiki, będące podsumowaniem wszystkich lat spędzonych w naszej szkole. Po prezentacjach, przemówieniach i wręczeniu kwiatów gronu pedagogicznemu, nauczyciele wraz z uczniami wesoło odtańczyli „belgijkę”. Mimo morza uronionych przy pożegnaniu łez, musimy pamiętać, że przed nami wakacje! Oby ten czas upłynął nam na odpoczynku i odkrywaniu piękna otaczającego świata. Trzeba jednak zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i postępować rozważnie, aby we wrześniu wrócić z naładowanymi akumulatorami.
W niedzielę 02 czerwca na terenie przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiadrowie można było w rodzinnej atmosferze spędzić pełne atrakcji popołudnie. Wszystko za sprawą festynu z okazji Dnia Dziecka zorganizowanego wspólnie przez Szkołę Podstawową z Wiadrowa, Radę Sołecką, OSP Wiadrow, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Radę Rodziców SP Wiadrów.
O godzinie 14.00 wszyscy obecni mogli podziwiać wspaniałe występy dzieci z klas I-IV szkoły podstawowej, które specjalnie na tę okazję przygotowały repertuar piosenek, wierszy i tańców o tematyce rodzinnej i pod czujnym okiem opiekunek - Natalii Zwolskiej, Wiesławy Bielskiej-Gut i Joanny Wyrzykowskiej - doprowadziły publikę do gromkich braw. Po części przygotowanej przez najmłodszych każde dziecko mogło wziąć udział w szeregu dyscyplin sportowych i próbować swoich sił w rywalizowaniu o przygotowane dla zwycięzców nagrody. Jak przystało na festyn rodzinny, nie tylko dzieci miały zapewnione atrakcje. Dorośli mogli odpocząć przy zacienionych stolikach i raczyć się serwowanymi napojami i jedzeniem, oglądając w międzyczasie wygłupy swoich pociech przy kurtynie wodnej lub kibicować w konkursie strażackim. OSP z Wiadrowa zorganizowała również pokaz akcji gaśniczej i wręczyła nagrody zwycięzcom i uczestnikom biegu strażackiego. Dzięki pełnej gamie rozrywek czas zleciał nieubłaganie i po godzinie 17.00 można było obejrzeć występ wiadrowskiego kabaretu i kontynuować zabawę podczas wieczornej dyskoteki na świeżym powietrzu.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!!
Program:
14.00 - OTWARCIE DNIA DZIECKA,
14.15 - występy klas I - III,
14.45 - gra terenowa, gry i zabawy dla dzieci, zawody strzeleckie,
16.15 - srażacki tor przeszkód,
17.00 - występy kabaretu,
do 19.00 - dyskoteka.
W dniu 11 maja uczniowie naszej szkoły wyruszyli w dwóch grupach na Rajd „Szlakiem Trzech Wąwozów”. Jedna grupa poruszała się po Parku Krajobrazowego Chełmy na rowerach pod opieką trenera Adama Kijak, oraz opiekunki Joanny Wyrzychowskiej. Druga drużyna wędrowała głównie szlakiem zielonym z Sokolej przez Kwietniki i Groblę, pod opieką Haliny Górskiej i Aurelii Czarnul-Matwiej. Na miejscu uczestnicy rajdu posilili się kiełbaskami z ogniska, następnie odbył się konkurs „Wiadomości z trasy”. W konkursie naszą szkołę reprezentowały: Weronika Szymańska i Julia Malinowska. Weronika Szymańska zajęła III miejsce. Gratulujemy J
Na trasie towarzyszyło nam słoneczko, humory uczestnikom dopisywały i nogi posłuszeństwa nie odmawiały:)))
Wraz z końcem kwietnia cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystym apelu z okazji świąt majowych: 1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi, 3 maja - święto Konstytucji.
Apel tradycyjnie rozpoczął się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie wszyscy mogliśmy obejrzeć program artystyczny przygotowany przez klasy V i VI pod czujnym okiem p. Magdaleny Dudkowskiej-Moroz i p. Danuty Izdebskiej. Organizatorzy zapoznali nas z faktami historycznymi dotyczącymi obchodzonych świąt oraz odśpiewali szereg pieśni patriotycznych. Obejrzeliśmy również krótki film dotyczący walk narodowowyzwoleńczych naszego kraju i drogi przeszłych pokoleń do podpisania pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji, co miało miejsce 3 maja 1791 roku. Na koniec uroczystości głos zabrał dyrektor Adam Kijak, dziękując uczniom i opiekunom za starannie i wzniośle przygotowany apel.
We wtorek - 9 kwietnia - uczestniczyliśmy w wyjątkowej uroczystości. Powoli kończąc rok szkolny poświęcony świętowaniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zasadziliśmy pod szkołą trzy dęby symbolizujące cyfrę "100", które zostały nazwane na cześć ważnych polskich osobistości. Pierwszy dąb poświęcony został pamięci Jana Pawła II, drugi patronowi naszej szkoły Januszowi Kusocińskiemu, a trzeci genialnej polskiej chemiczce Marii Skłodowskiej-Curie. Nie bez znaczenia jest tutaj wybór gatunku drzew. Dąb syblizuje bowiem potęgę i długowieczność - cechy mające być odzwierciedleniem losów naszego kraju i patriotów przez lata walczących o jego niepodległość. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali ponadto krótko znaczenie nadanych drzewom nazw, wiążacych się z dokonaniami i wyjątkowymi losami osób je reprezentujących. Niezwykle ważny jest również fakt zakopania przez nas Kapsuły Czasu, w której umieszczone zostały odręcznie napisane przez uczniów notatki dotyczące ich codzienności we współczesnym świecie, sto informacji na temat wydarzeń roku 2018 z życia naszej szkoły, z terenu Polski i całego świata, list przewodni do Przyszłych Pokoleń napisany w imieniu całej społeczności naszej szkoły oraz duża ilość zdjęć uczniów i kadry pedagogicznej. Wszystko zabezpieczone i umieszczone w ozdobnej kapsule, która z założenia ma przetrwać w ziemi do jej planowanego odkopania w roku 2069. Wydarzenie zostało zorganizowane przez polonistkę p. Angelikę Smolak oraz katechetę p. Jana Tomaszewskiego. Poniżej znajduje się treść listu do potomnych umieszczonego w Kapsule Czasu.
Wiadrów, 09.04.2019 r.
Drogie Przyszłe Pokolenia, kiedy otworzycie ten list będzie prawdopodobnie rok 2069. Trudno nam sobie teraz wyobrazić jak będzie wyglądało Wasze życie. Czy nadal dzieci będą uczęszczać do szkoły w Wiadrowie albo podziwiać piękną wiosenną scenerię okolicznych pól i łąk? Jedno jest pewne, mimo znacznej czasowej przestrzeni łączy nas wspólna przeszłość i przyszłość. Pisząc ten list kończymy powoli rok szkolny, podczas którego celebrowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta okrągła i jakże piękna rocznica skłoniła nas do zakopania Kapsuły Czasu i zaznaczenia na zawsze naszej obecności w otaczającej Was rzeczywistości.
Jak zapewne wiecie, 100 lat temu - 11 listopada 1918 roku - Polska odzyskała utraconą na 123 lata niepodległość. Szczerze wierzymy, że Wasze pokolenie pamięta o tej rocznicy i o ważności ówczesnych wydarzeń. Żywimy ponadto nadzieję, że niepodległość Polski jest w dalszym ciągu niezagrożona. Jeżeli jednak los naszego kraju potoczył się inaczej, chcemy, abyście pamiętali o niezłomności i waleczności przeszłych pokoleń, które kierując się miłością do ojczyzny walczyły o wolną Polskę.
W celu upamiętnienia tej jakże ważnej rocznicy sadzimy na terenie szkoły trzy dęby, które mają symbolizować cyfrę „100” i każdy z nich sadzony jest na cześć ważnego Polaka – pierwszy dąb upamiętnia postać Jana Pawła II, drugi patrona naszej szkoły Janusza Kusocińskiego, a trzeci genialną polską chemiczkę Marię Skłodowską-Curie.
Wewnątrz przygotowanej przez nas Kapsuły Czasu znajdują się zarówno notatki napisane odręcznie przez naszych uczniów, jak i lista 100 informacji o roku 2018. Dowiecie się z niej jakie wydarzenia z życia szkoły, terenu naszego kraju oraz całego świata miały miejsce w 2018 roku.
Wierzymy, że dzięki niniejszej inicjatywie stworzyliśmy epokowy pomost między pokoleniami, które mimo rozdzielenia przez czas, kierują się wciąż tymi samymi, niezłomnymi wartościami. Apelujemy do Was, drodzy przedstawiciele przyszłości: Dbajcie o nasz świat, nasz kraj i naszą „małą ojczyznę”, aby na zawsze zachowały w sobie to, co jest w nich unikalne i wyjątkowe.
Z pozdrowieniami z przeszłości,
Społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Wiadrowie
Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części:
1.część humanistyczna 10.04.2019 (środa)
z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
z zakresu języka polskiego – godz. 11:00
2. część matematyczno - przyrodnicza 11.04.2019 (czwartek)
z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
z zakresu matematyki – godz. 11:00
3. język obcy nowożytny 12.04.2019 (piątek)
na poziomie podstawowym – godz. 9:00
na poziomie rozszerzonym - godz. 11:00
Odjazd autobusów w środę i czwartek o godz. 13.30, w piątek o godz. 13.00
Przypominamy, że uczniów obowiązuje strój galowy.
Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia :)))
Mamy moc!! W piatek, 5 kwietnia, odbył się kiermasz zdrowej żywności, podczas którego Szkolny Klub Wolontariatu zbierał pieniądze na podopiecznych fundacji siepomaga - Stefka i Ignasia. Chłopcy od urodzenia walczą z dziecięcym porażeniem mózgowym i potrzebują przeszczepu komórek macierzystych. Uczniowie przygotowali wiele pysznych i zdrowych dań, za które udało nam się zebrać 360 zł!!!!❤️❤️W imieniu Stefka i Ignasia składamy ogromne podziękowania dla wszystkich uczniów i ich rodziców🤝😍👏
Poruszającą historię Stefka i Ignasia możecie poznać tutaj https://www.siepomaga.pl/stefekiignas
Zakończył się dwuetapowy Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii. Pierwszy etap konkursu wyłonił z każdej klasy najlepszego ucznia pod względem poprawności ortograficznej i polegał na napisaniu dyktanda. Drugi etap sprawdzał z kolei teoretyczną wiedzę uczniów z zakresu zasad ortograficznych. Po podliczeniu wyników okazało się, że tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii zdobyła Karolina Mertins z klasy III B, drugie miejsce zajął Tomasz Druszcz z klasy 8, a trzecie miejsce Wiktoria Kijak z klasy 7. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Gratulacje również dla reszty uczestników, którzy byli najlepsi z ortografii w swoich klasach, a są to: Adrian Zerka z klasy 4, Wiktoria Grudzińska z klasy 5 oraz Jan Orda z klasy 6.
28 marca odbył się powiatowy etap biegów przełajowych, w którym wzięło udział siedmioro naszych uczniów. Po ciężkich i wyczerpujących rywalizacjach na konto naszej szkoły powędrowały dwa złote medale, które zdobyli: Karolina Młodawska i Michał Reczuch. Z kolei medal brązowy wywalczył Michał Sordyl. Naszą szkołę reprezentowali również : Mateusz Orda, Zuzanna Sadowska, Krzysztof Dudek, Jakub Rzehak, którzy zdobyli w swoich kategoriach zaszczytne 4 miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły często wyjeżdżają na wycieczki, podczas których nie tylko mają okazję uczestniczyć w szeregu wydarzeń kulturalnych, ale również poznawać różne zawody i profesje. W marcu dzieci z klasy I szkoły podstawowej odwiedzili Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiadrowie. Strażacy pokazali uczniom sprzęt ratowniczo-gaśniczy i opowiedzieli o swojej pracy. Zajęcia były bogate w nowe doświadczenia i wiedzę. Kolejnym miejscem, które odwiedziła klasa pierwsza było gospodarstwo Państwa Suchorzewskich, gdzie dzieci poznały obowiązki opiekunów zwierząt oraz mogły obserwować krowy, byki, cielaki, a także konie oraz karmić karpie. Z kolei następne spotkanie odbyło się już na terenie naszej szkoły, dokąd przyjechała w odwiedziny do klas I-III szkoły podstawowej pani weterynarz Anna Marciniak. Dzięki temu spotkaniu nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję poznać pracę weterynarza oraz sprzęt codziennego użytku do ratowania zdrowia i życia zwierząt.
Cała społeczność naszej szkoły wraz z kadrą pedagogiczną na czele z dyrektorem Adamem Kijakiem w dniu 14 marca miała zaszczyt gościć pana Pawła Woźniaka - historyka i doktoranta z Instytutu Historii przy Uniwersytecie Jagiellońskim, który zaprezentował historię i kopię Całunu Turyńskiego. Organizatorem tego spotkania był katecheta Jan Tomaszewski.
Od kilku lat 1 marca jest dniem, kiedy wszyscy wspominają historię Żołnierzy Wyklętych, których powojenna walka o wolność naszego kraju przyniosła im na długi czas zapomnienie. Jednak współcześnie staramy się wspólnie przywracać im pamięć. W tym celu w naszej szkole zorganizowany został uroczysty apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Apel, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna wraz z kadrą pedagogiczną i dyrektorem Adamem Kijakiem oraz przedstawicielem sekretarzem gminy Paszowice - Zbigniewem Mosoniem, przypomniał wszystkim o znaczeniu walki o prawdziwą wolność Polski po zakończeniu II wojny światowej. Rok 1945, który każdy z nas słusznie kojarzy z końcem wojennego koszmaru był bowiem również początkiem panowania w Polsce władzy komunistycznej wprowadzającej w naszym kraju szereg ograniczeń obywatelskich. Apel, przygotowany przez klasy VII, VIII i dwie III gimnazjum pod kierunkiem p. Aurelii Czarnul-Matwiej i p. Angeliki Smolak był wspomnieniem i patriotycznym wezwaniem do pamiętania o Żołnierzach Wyklętych. Program artystyczny wspaniale zrealizowany przez uczniów zawierał w sobie zarówno wiersze, jak i pieśni mówiące o wolności i niezłomności wojowników polskiego podziemia okresu powojennego. Zwieńczeniem uroczystości było symboliczne wezwanie wszystkich Żołnierzy Wyklętych do wspólnego apelu i piękne odśpiewanie przez uczniów pieśni "Niepodległa, niepokorna".
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.
W dniach 27 i 28 lutego odbyły się gminne etapy konkursu recytatorskiego PEGAZIK, w których sukcesy odnieśli zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie naszej szkoły.
W środę w recytatorskim pojedynku stanęli uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej. Po wspaniałych występach komisja konkursowa postanowiła nagrodzić drugim miejscem Dominika Kędzierskiego z klasy I, a wyróżnieniem Antoniego Jesionka z klasy II. Dyplomy otrzymały również Pola Fuławka z klasy II oraz Magdalena Kobak z klasy I.
Następnego dnia miała miejsce rywalizacja wśród uczniów klas IV-VI oraz VII,VIII i III gimnazjum. Wśród naszych uczniów wyróżnienia zdobyli: Weronika Szymańska i Adrian Majkut z klasy IV oraz Natalia Orda z klasy VIII. Drugie miejsce wywalczyła Karolina Mertins, a pierwsze Oliwia Kręcichwost! Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników! I trzymamy kciuki za Oliwię, która już 6 marca weźmie udział w etapie powiatowym💪😁🥇🎊
Załącznik Nr 2 do Zarządzenia Nr 20/2019
Wójta Gminy Paszowice
z dnia 24 stycznia 2019 roku
Harmonogram rekrutacji do klas I w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2019/2020
Data |
Etap rekrutacji/czynności rodzica |
|
od |
do |
|
Postępowanie rekrutacyjne do klas I w szkołach podstawowych |
||
4 marca godz.8.00 |
22 marca godz. 12.00 |
Złożenie w szkole podstawowej podpisanego wniosku o przyjęcie oraz dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów rekrutacyjnych |
od 25 marca |
Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do I klasy szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art.150 ust.7 ustawy |
|
8 kwietnia |
Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych |
|
9 kwietnia godz. 8.00 |
12 kwietnia godz.12.00 |
Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia |
16 kwietnia |
Opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych |
|
Postępowanie uzupełniające do I klas w szkołach podstawowych |
||
20 maja |
Opublikowanie wykazu wolnych miejsc |
|
27 maja godz.8.00 |
7 czerwca godz.12.00 |
Złożenie w szkole podstawowej podpisanego wniosku o przyjęcie oraz dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów rekrutacyjnych |
od 10 czerwca |
Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do I klasy szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art.150 ust.7 ustawy |
|
13 czerwca |
Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych |
|
14 czerwca godz. 8.00 |
18 czerwca godz.12.00 |
Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia |
19 czerwca godz.10.00 |
Opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych |
Do popbrania: podanie do klasy I:
18 stycznia uczniowie naszej szkoły udali się do Jaworskiego Ośrodka Kultury na spektakl teatralny pt. "Kolumbowie" przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji.
Spektakl był niezwykle wyrazisty. Twórcy w sposób łączący grę aktorską kilku aktorów (w przedstawieniu wystąpiło bowiem tylko pięć osób) z efektami wizualnymi stworzyli niepowtarzalną atmosferę. Tematem przewodnim były losy grupy przyjaciół, którzy żyjąc i dorastając w Warszawie muszą z dnia na dzień pożegnać się z beztroską wieku młodzieńczego i stanąć murem w obronie własnej ojczyzny. Akcja zaczyna się w niedzielę ostatniego dnia sierpnia 1939 roku i prowadzi widzów przez moment agresji Niemiec na Polskę, zbrodnię katyńską, rozwój strategii eksterminacji Żydów na ziemiach polskich, aż po powstanie warszawskie i koniec II wojny światowej. Losy bohaterów spektaklu uzmysławiają jak gwałtownie, praktycznie w kilka tygodni, zmieniła się rzeczywistość polskiej młodzieży, która w obliczu utraty życia stawała przed niezwykle trudnymi wyborami moralnymi. Przedstawienie i jego wydźwięk było swoistym apelem do współczesnych młodych ludzi o pielęgnowanie tożsamości narodowej, patriotyzmu i pamięci o tamtych wydarzeniach i ich bohaterach.
XXI Konkurs Kolędniczy "Jaworskie Gody", 16.01.2019 r.
W Jaworskim Ośrodku Kultury w dniach 15-16 stycznia 2019 roku odbył się XXI Powiatowy Konkurs Kolędniczy "Jaworskie Gody". Na scenie teatru można było podziwiać występy młodych artystów z przedszkoli, szkół i instytucji kulturalnych z terenu powiatu jaworskiego, którzy prezentowali swoje talenty wokalne i aktorskie. Naszą szkołę reprezentował kwartet wokalny „Zgrana paczka” w składzie: Marta Galas, Karolina Mertins, Karolina Młodawska i Julia Sokołowska. Uczennice wykonały acapella na dwa głosy kolędę „O gwiazdo betlejemska” oraz pastorałkę „Anioł betlejemski”. Tym oryginalnym występem wyśpiewały wyróżnienie w kategorii wokalno-instrumentalnej, w grupie wiekowej – młodzież szkolna. Uczniów przygotowała pani Ewa Czerw. Młodym artystkom serdecznie gratulujemy udanego występu i życzymy dalszych sukcesów.
Tekst i zdjęcia: E C